• czech language
  • english language

16.-19. května

Svět knihy Praha 2013
19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival

Pro vystavovatelePro návštěvníky home
Nejdůležitější odkazy Čestný hostKontaktyVystavovatelé 2012

Cena Jiřího Theinera

 

 

 

Nominační formulář ke stažení (uzávěrka 15. 2. 2013)

Cenu pojmenovanou po dlouholetém šéfredaktorovi časopisu Index on Censorship vyhlašuje Svět knihy, s.r.o. - společnost Svazu českých knihkupců a nakladatelů a je určena žijící osobnosti nebo aktivní instituci působící v zahraničí, která svým počinem či dlouhodobým snažením významně přispívá k šíření a propagaci české literatury mimo ČR.. Cena je spojena s finanční prémií 1000 L.
Cena Jiřího Theinera byla poprvé udělena v roce 2011 polskému bohemistovi, překladateli a novináři Andrzeji Jagodzinskemu a v roce 2012 bohemistce, překladatelce a spisovatelce Ruth Bondy z Izraele.
V roce 2013 bude Cena udělena v pátek 17. května opět na mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2013 (Průmyslový palác, Výstaviště Praha - Holešovice).
Nominace mohou zasílat zástupci odborné veřejnosti - nakladatelé, knihovníci, univerzitní pracovníci, instituce či média zabývající se českou literaturou a knižní kulturou. Nominace musí obsahovat plné jméno navrhované osoby, respektive název instituce, včetně kontaktu na nominovaného a zdůvodnění jeho zásluh. Nominace z minulého roku lze letos poslat znovu!
Oceněného vybírá pětičlenná komise, kterou jmenuje společnost Svět knihy, s.r.o. Stálým a čestným členem komise je syn Jiřího (George) Theinera a donátor finanční prémie Pavel Theiner. Předsedkyní komise je PhDr. Lenka Jungmannová, Ph.D. vědecká pracovnice Ústavu pro českou literaturu AV ČR,v.v.i.

Uzávěrka nominací je 15. února 2013.

S upřímným pozdravem
PhDr. Dana Kalinová
ředitelka, Svět knihy, s.r.o